NAJNOWSZE TECHNOLOGIE W PRAKTYCE
tel. +48 71 327 07 00,  fax: +48 71 327 08 00
Copyright © 2012 Radiotechnika Marketing

WIĄZKI ŚWIATŁOWODOWE DO ZASTOSOWAŃ SPECJALNYCH

Ze względu na wysokie wymagania technologiczne (szczególnie ostre w przypadku złącz do aplikacji specjalnych) dotyczące instalowania na kablach złącz światłowodowych, naszym klientom, którzy planują użycie złącz światłowodowych do ciężkich warunków pracy, polecamy gotowe wiązki światłowodowe. Oferowane przez nas wiązki światłowodowe możemy podzielić zasadniczo na trzy grupy:

     
Image  

Zespół złącza panelowego (burtowego)

to wiązka składająca się odcinka kabla światłowodowego, na końcu którego po jednej stronie zamontowane jest złącze światłowodowe do zastosowań specjalnych w wersji przeznaczonej do zamocowania na panelu (ang. receptacle, bulkhead) a na drugim końcu zamontowane jest złącze (zazwyczaj typowe, komercyjne) łączone z modułem nadawczym lub odbiorczym. Produkujemy też zespoły złącz burtowych gdzie włókno światłowodowe zakończone jest bezpośrednio osadzoną na włóknie diodą nadawczą LED lub laserową albo odbiorczą fotodiodą.

Fot.1. Zespół złącza burtowego CTOS -2xMFMsimplex/2xSC.    
         
Image   Image   Image
Fot.2. Złącze burtowe CTOS ze zdjętym kapturem, zamontowane na panelu urządzenia transmisyjnego.   Fot.3. Dioda laserowa zakończona złączem panelowym MFM simplex.   Fot.4. Zespół złącza burtowego REBC (kompatybilny MIL-DTL-83526) zakończony 4 złączami SC.
 

Image  

Zespół kabla przyłączeniowego (ang. jumper)

to wiązka składająca się z kabla światłowodowego (najczęściej o podwyższonej odporności mechanicznej i długości kilkudziesięciu… kilkuset metrów), zakończona obustronnie złączami specjalnymi w wersji kablowej (ang. plug).

Wiązki komercyjne (ang. patchcord)

to odcinek (zazwyczaj kilkumetrowy) kabla światłowodowego do zastosowań wnętrzowych, zakończonych obustronnie komercyjnymi złączami światłowodowymi (ST, SC, LC, FC itp.).

Fot.5. Zespół złącza burtowego MFMduplex-MTRJ (na zdjęciu widoczne kaptury ochronne).  
         
Image   Image   Image
Fot.6. Polowy Kabel Światłowodowy CTOS o długości 800m na bębnie UBK1M.   Fot.7. Wiązka kablowa MFM duplex prosty – MFM duplex kątowy.   Fot.8. Patchcord światłowodowy duplex ST-SC.

OSOBA KONTAKTOWA

Jacek Rzeźnicki