NAJNOWSZE TECHNOLOGIE W PRAKTYCE
tel. +48 71 327 07 00,  fax: +48 71 327 08 00
Copyright © 2012 Radiotechnika Marketing

MEDIAKONWERTERY

 

Typowe mediakonwertery do standardowych sygnałów opisujemy dokładniej w dziale Dystrybucja: Sieci komputerowe. Poniżej opisano media konwertery projektowane „na miarę” dla nietypowych sygnałów elektrycznych, które należy transmitować światłowodem a następnie przywrócić ich postać elektryczną.

         
Image  

Nasi doświadczeni konstruktorzy są w stanie opracować mediakonwertery o nietypowych cechach, niedostępnych na rynku. Takimi szczególnymi cechami mogą być np. minimalny pobór mocy przez mediakonwerter z funkcją „uśpienia” w przypadku braku transmisji lub konieczność przekazania kilku nietypowych sygnałów jednym włóknem optycznym. Jesteśmy w stanie projektować oraz produkować układy wykorzystujące zarówno źródła światła laserowe jak i diodowe (LED) współpracujące z liniami SM lub MM bądź uniwersalne (SM i MM).

Rys.1. Mediakonwerter  
 

Przykładem nietypowego mediakonwertera jest opracowany w Radiotechnice Marketing moduł FORS. Umożliwia on transmisję dowolnego sygnału szeregowego o paśmie od 0Hz do 1,5MHz na odległość ok. 15-20km (zależnie od parametrów linii transmisyjnej) przy poborze mocy elektrycznej na poziomie max. 100mW (typowo 70mW). Szczególną cechą jest bardzo szeroki zakres dynamiki wejściowej pozwalający na poprawną pracę układu zarówno przy połączeniu o długości kilku kilometrów jak i zarówno kilkudziesięciu centymetrów bez żadnych dodatkowych układów tłumiących. Ze względu na potrzeby klienta zlecającego opracowanie tego urządznia, mediakonwerter FORS został opracowany jako moduł przeznaczony do zabudowy w większym systemie. Możliwe jest opracowanie wersji całkowicie niezależnego urządzenia montowanego np. na szynie DIN.

OSOBA KONTAKTOWA

Jacek Rzeźnicki