NAJNOWSZE TECHNOLOGIE W PRAKTYCE
tel. +48 71 327 07 00, fax: +48 71 327 08 00
Copyright © 2012 Radiotechnika Marketing

PANDUIT - PRZEMYSŁOWE KANAŁY KABLOWE

  Image   Panduit  

 

Firma Panduit rozpoczęła swoją działalność produkcyjną w roku 1955 od wprowadzenia na rynek żebrowanych i pełnych, przemysłowych kanałów kablowych z tworzywa sztucznego, jako alternatywę do stosowanych wówczas powszechnie kanałów metalowych. Wieloletnie doświadczenia w produkcji doprowadziły do godnej uwagi perfekcji wykonania. Oferowane kanały przez cały okres przechowywania i użytkowania zachowują swój pierwotny kształt. Dzięki specjalnej technologii, krawędzie pozostające po wyłamanych żebrach lub usuniętej ścianie są wolne od ostrych zadziorów i nie powodują uszkodzeń izolacji przewodów.
Typowe zastosowania przemysłowych kanałów kablowych to instalacje w rozdzielnicach elektrycznych lub szafkach sterowniczych systemów automatyki, instalacjach przesyłających dane i głos, szafach dystrybucyjnych, środkach transportu drogowego, kolejowego i morskiego, urządzeniach przemysłu wydobywczego i paliwowego a także w urządzeniach medycznych.
Wszystkie kanały kablowe legitymują się atestami niezależnych laboratori ów badawczych U.L. i CSA. Asortyment przeznaczony na rynek europejski posiada znak CE.


Podstawowym materiałem wykonania jest PVC o klasie palności zgodnej z UL94V-0 i dopuszczalnej temperaturze pracy do 50°C. Kanały dostępne są w kilku wersjach asortymentowych:

 • kanały żebrowane typu F (wymiary calowe) o standardowej szerokości żeber
 • kanały żebrowane typu MC (wymiary metryczne) o standardowej szerokości żeber
 • kanały żebrowane typu G o poszerzonych wymiarach żeber
 • kanały żebrowane typu H o poszerzonych wymiarach żeber, z uchylną pokrywą
 • narożne kanały żebrowane typu PanelMax™
 • kanały pełne typu FS zapewniające szczelność na poziomie IP40
 • kanały typu D z okrągłymi otworami

Profil produkcji przewiduje bardzo szeroki asortyment, począwszy od wymiarów 25x25mm, poprzez różne kombinacje wysokości i szerokości, na wymiarach 100x100mm skończywszy.

 

Osobną grupę stanowią żebrowane kanały przeznaczone do uporządkowanego prowadzenia kabli w instalacjach pracujących w trudnych lub specyficznych środowiskach. Do tej grupy asortymentowej należą:

 • kanały typu NNC, wykonane z tworzywa, które podczas palenia nie emituje związków halogenu, klasa palności UL94V-0, dopuszczalna temperatura pracy do 105°C

 • kanały typu TMC, trudnopalne, o niskiej emisji dymu i gazów toksycznych

 • kanały typu NE, wykonane z Norylu™ (marka handlowa firmy General Electric), bezhalogenowe, o klasie palności UL94V-1 i dopuszczalnej temperaturze pracy do 95°C

 • kanały elastyczne typu FL, wykonane z polipropylenu, klasa palności UL94V-2, dopuszczalna temperatura pracy do 65°C

   

Oprócz samych kanałów, dostępny jest cały szereg akcesoriów dodatkowych: pokrywy z elementami antypoślizgowymi, uchwyty naścienne, przegrody, nity, uchwyty kablowe oraz narzędzia do przycinania kanałów, wycinania żeber i zaciskania nitów mocujących. Oferowane są również specjalne „rękawy” z siatki ochronnej pozwalające na łagodne i bezpieczne wyjście przewodów z kanału kablowego w miejscach wymagających częstych zgięć lub ruchu.

Szczegółowe informacje techniczne i produktowe można znaleźć na stronach KATALOGI, dział AKCESORIA DO WIĄZEK KABLOWYCH

 

Image  
Image
 
Image
         
Image   Image  
Image

OSOBA KONTAKTOWA

Krzysztof Obodziński