NAJNOWSZE TECHNOLOGIE W PRAKTYCE
tel. +48 71 327 07 00,  fax: +48 71 327 08 00
Copyright © 2012 Radiotechnika Marketing

PANDUIT - OPASKI KABLOWE Z TWORZYW SZTUCZNYCH

  Image   Panduit  

Panduit należy do grona największych światowych producentów opasek kablowych. Oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych do zastosowań wewnętrznych lub zewnętrznych, do pracy przy podwyższonej temperaturze lub w innych ekstremalnych warunkach środowiskowych, w tym agresywnych środowiskach chemicznych. Szeroki zakres możliwych zastosowań wynika z różnorodności wykorzystywanych do produkcji tworzyw sztucznych. Podstawowy materiał to nylon 6.6 w wielu odmianach: standardowej, odpornej na wpływy środowiska i promieniowanie UV, stabilizowanej termicznie oraz samogasnącej. Inne tworzywa to elastomer, nylon 12, polipropylen, TEFZEL®, HALAR®, Polyetheretherketone (PEEK), acetal, usieciowany polietylen, czy też nylon 6.6 i polipropylen z opiłkami metalu.

Dostarczane opaski kablowe posiadają atesty niezależnych laboratoriów badawczych U.L. i CSA. Wiele z nich uzyskało certyfikaty wydane przez morskie i lądowe jednostki certyfikujące m. in.: Det Norske Veritas, Lloyd’s Register of Shipping, Germanischer Lloyd, Bureau Veritas, RINA, NRC (Nuclear Regulatory Commision). Wybrany asortyment spełnia wymagania specyfikacji wojskowych wg MIL-S-23190E, Aerospace Standard AS23190 oraz German (VG) Military. Produkty posiadają znak CE. Cały proces projektowania i produkcji wspierają certyfikaty systemów zarządzania jakością zgodne z wymaganiami norm ISO 9001 i QS-9000 oraz systemu zarządzania środowiskowego wg normy ISO 14001.

 

Główne kryterium podziału przebiega według rodzaju wykonania:

  • Pan-Ty™ – standardowe opaski jednoczęściowe
  • Dome-Top™ – opaski z zadziorem metalowym
  • Sta-Strap™ – opaski z ruchomą głowicą
  • In-Line – opaski z głowicą równoległą
  • Tak-Ty™ – opaski typu „rzep”

Wśród tych głównych grup asortymentowych istnieje dalszy podział funkcjonalny, m. in. na opaski rozłączalne, z dodatkowym polem opisowym, z oczkiem do przykręcania, przystosowane do przetykania przez otwór w panelu, opaski z dwoma lub trzema głowicami do jednoczesnego spinania wielu wiązek lub kolorowe opaski z nadrukiem, przeznaczone do rozszywania telekomunikacyjnych kabli wieloparowych.

 

Opaski z tworzywa sztucznego można montować ręcznie lub bardziej wydajnie, za pomocą specjalizowanych narzędzi ręcznych, pneumatycznych lub w pełni automatycznych. Lekka ergonomiczna obudowa przyczynia się do zwiększenia wygody użytkownika, zmniejsza zmęczenie osoby obsługującej i minimalizuje występowanie urazów związanych z powtarzalnością ruchów. Mechanizm naprężania i obcinania umożliwia utrzymywanie stałego, w pełni kontrolowanego poziomu siły naciągu oraz pozwala na szybkie i bezpieczne usuwanie nadmiaru materiału. Wąska końcówka zapewnia łatwy dostęp do miejsc ograniczonych przestrzennie, zapobiega uszkodzeniom przyległych przewodów lub wiązek, a kontrolowany wyrzut obcinanych końcówek eliminuje potrzebę uciążliwego sprzątania miejsca pracy po zakończeniu montażu.

Szczegółowe informacje techniczne i produktowe można znaleźć na stronach KATALOGI, dział AKCESORIA DO WIĄZEK KABLOWYCH

Image   Image   Image
         
Image   Image   Image

OSOBA KONTAKTOWA

Krzysztof Obodziński