NAJNOWSZE TECHNOLOGIE W PRAKTYCE
tel. +48 71 327 07 00, fax: +48 71 327 08 00
Copyright © 2012 Radiotechnika Marketing

PANDUIT - METALOWE OPASKI KABLOWE I AKCESORIA

Image

Panduit

Opaski ze stali nierdzewnej   

Opaski linii Pan-Steel™ wykonane są z niemagnetycznej stali nierdzewnej AISI 304 (do zastosowań ogólnych) lub stali AISI 316 (do pracy w środowiskach silnie korozyjnych). Wybrany asortyment produkowany jest ze stali AISI 201. Specjalna obróbka chemiczna krawędzi sprawia, że są one w pełni bezpieczne zarówno dla rąk instalatora, jak i dla izolacji przewodów formowanej wiązki. Dzięki tej technologii praktycznie nie ma konieczności stosowania dodatkowych osłon zabezpieczających. Istnieje jednak grupa klientów o szczególnych wymaganiach, dla których oferowane są opaski pokryte częściowo lub w całości tworzywem sztucznym (nylon 11). Dostępne są także specjalne, dodatkowe osłony z poliestru.
Producent bardzo wiele uwagi poświęca kwestii zabezpieczenia przed minimalnym cofaniem się opaski po zaciągnięciu. To szczególnie ważna i pożądana cecha w przypadku oznaczania lub spinania twardych przedmiotów: rur, kabli zbrojonych, rurek i kanałów instalacyjnych, prętów, ale także miękkich osłon izolacyjnych mocowanych na rurociągach. Druga ważna cecha proponowanych rozwiązań, to szybki i łatwy montaż mający na celu skrócenie czasu instalacji oraz obniżenie jej kosztów.


Podstawowy asortyment stanowią gotowe opaski z głowicą kulkową lub z głowicą do zagniatania, produkowane według ustalonego typoszeregu. Szeroki zakres dostępnych wykonań obejmuje następujące grupy asortymentowe:

 • MLT – standardowe opaski z głowicą kulkową, do zastosowań ogólnych, siła naciągu do 4005 N, stal 304 i 316
 • MLTD – opaski z głowicą kulkową akceptującą podwójną pętlę, siła naciągu do 5340 N, stal 304 i 316
 • MLTFC – opaski z głowicą kulkową, w całości pokryte warstwą nylonu 11, stal 316
 • MLTC – opaski z głowicą kulkową, selektywnie pokryte warstwą nylonu 11, stal 316
 • MLTW – opaski z głowicą kulkową i sprężyną zapobiegającą cofaniu się opaski, stal 304
 • MRT – opaski ze zmodyfikowaną głowicą kulkową, dedykowane do spinania twardych przedmiotów, stal 304
 • MRS – opaski z głowicą kulkową wyposażoną w dodatkowy sprężynujący wypust, stal 304 i 316
 • MS – opaski z głowicą do zagniatania, stal 304 i 316
 • MS75 – opaski ze szczękową głowicą do zagniatania, stal 201
 • MSC – opaski z głowicą do zagniatania, w całości pokryte warstwą nylonu 11, stal 316

Zastosowanie odpowiednich narzędzi, dedykowanych do określonego rodzaju opasek, skraca czas instalacji i obniża jej koszty. Gwarantuje także skuteczne zaciągnięcie oraz bezpieczne obcięcie nadmiaru materiału, bez pozostawienia ostrych krawędzi.

 

Do spinania dużych przedmiotów oferowane są stalowe taśmy na rolce i głowice luzem do samodzielnego wykonania opaski o żądanej długości.

Produkty posiadają znak CE, certyfikaty morskich i lądowych jednostek certyfikujących oraz spełniają wymagania specyfikacji wojskowej MIL-S-23190E.

Asortyment uzupełniają stalowe uchwyty mocujące, narzędzia do zaciskania opasek, tabliczki opisowe oraz narzędzia do wytłaczania oznaczeń.ImageOpaski aluminiowe

   

Osobną grupę asortymentową stanowią opaski wykonane z aluminium. Umożliwiają one łatwe, bezpieczne i szybkie umocowanie aluminiowych tabliczek opisowych, a jednocześnie znacząco obniżają koszty instalacji. Elastyczne opaski Pan-Alum™ są łatwe w montażu i doskonale dopasowują się do kształtu wiązki kablowej. Konstrukcyjnie wykorzystują opatentowaną i znaną z opasek stalowych głowicę kulkową. Gładkie powierzchnie i zaokrąglone krawędzie zapewniają pełną ochronę przed uszkodzeniem izolacji przewodów oraz gwarantują bezpieczeństwo dla rąk instalatora. Opaski aluminiowe produkowane są według standardowego typoszeregu i mogą być montowane ręcznie lub za pomocą specjalizowanych narzędzi. Zostały zaprojektowane głównie z myślą o mocowaniu aluminiowych tabliczek opisowych na rurach, przewodach, wiązkach kablowych i innym osprzęcie montowanym na statkach i platformach wiertniczych. W praktyce doskonale sprawdzają się także w bardziej standardowych zastosowaniach przemysłowych.


Cechy i zalety:

 • samoblokujący mechanizm głowicy kulkowej umożliwia wstępne zaciągnięcie opaski na dowolnej, potrzebnej długości
 • opaski są lekkie, a aluminiowa konstrukcja zapewnia elastyczność i łatwość montażu
 • pięć dodatkowych kolorów, poza naturalnym aluminium, umożliwia kodowanie i łatwą identyfikację
 • gładkie powierzchnie i zaokrąglone krawędzie gwarantują ochronę izolacji kabli oraz bezpieczeństwo instalatora
 • dedykowane do mocowania tabliczek opisowych Pan-Alum™, mogą być stosowane w innych aplikacjach
 • stosowanie skraca czas i obniża koszty instalacji
 • szeroki zakres temperatury pracy, od -80oC do +100oC

Asortyment uzupełniają aluminiowe uchwyty mocujące, narzędzia do zaciskania opasek, tabliczki opisowe oraz narzędzia do wytłaczania oznaczeń.

Szczegółowe informacje techniczne i produktowe można znaleźć na stronach KATALOGI, dział AKCESORIA DO WIĄZEK KABLOWYCH

Image   Image   Image
         
Image   Image   Image

OSOBA KONTAKTOWA

Krzysztof Obodziński