NAJNOWSZE TECHNOLOGIE W PRAKTYCE
tel. +48 71 327 07 00,  fax: +48 71 327 08 00
Copyright © 2012 Radiotechnika Marketing

Systemy Zasilania Pojazdowego

 

System zasilania elektroniki pojazdowej – to element pojazdu, na który w czasie jego projektowania zwracana jest zwykle najmniejsza uwaga, ale czy słusznie? Zazwyczaj przyjmuje się, że zasilanie jest i będzie i nie warto się nad tym głębiej zastanawiać. Takie podejście do problematyki zasilania na etapie projektowym ma swoje negatywne konsekwencje, nie
tylko w wymiarze finansowym projektu, ale również, a może przede wszystkim, w późniejszej realizacji systemu zasilania. Niefrasobliwe podejście do systemu zasilania skutkuje zwykle niedoszacowaniem wydajności źródeł zasilania, problemami w funkcjonowaniu urządzeń elektronicznych na pojeździe, czy wzajemnym zakłócaniem się tych urządzeń. Występujące problemy z jakością zasilania zmusiły wielu producentów elektronicznych urządzeń końcowych do wbudowania w nie dodatkowych, specjalizowanych bloków zasilających, które de facto realizują zadania stabilizacji zasilania na potrzeby urządzenia. Takie działanie generuje ukryte koszty, które są ponoszone przez integratora pojazdu, nie dając gwarancji poprawnego funkcjonowania urządzeń w ramach kompletnego systemu zasilania.

Jesteśmy doświadczonym i godnym zaufania partnerem producentów pojazdów wojskowych. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w produkcji urządzeń elektroniki pojazdowej, opracowaliśmy autorskie rozwiązanie systemu zasilania pojazdowego. System ten składa się z wzajemnie uzupełniających się urządzeń połączonych ze sobą z wykorzystaniem produkowanych przez firmę wiązek kablowych w technologii Raychem zakończonych złączami MIL-DTL-38999 Seria I i III oraz VG95234 (produkowanymi przez nas nalicencji firmy AMPHENOL), przy skrupulatnej kontroli EMC na każdym etapie budowy systemu. System może być z powodzeniem zastosowany zarówno w pojazdach kołowych jak i gąsienicowych, zapewniając optymalne warunki zasilania dla czułych urządzeń elektronicznych. Współpracując z potentatami krajowego przemysłu wojskowego takimi jak Huta Stalowa Wola i Wojskowe Zakłady Mechaniczne w Siemianowicach Śląskich, z sukcesem zaimplementowaliśmy system w pojazdach specjalistycznych programów REGINA (WDSz, KRAB) i RAK (kołowy WD).

Cechą charakterystyczną wszystkich produkowanych przez nas urządzeń jest zastosowanie wysokosprawnych energetycznie technologii pozwalających na uzyskanie sprawności na poziomie powyżej 90% oraz stosowanie wyłącznie chłodzenia pasywnego. W celu spełnienia wymogów kompatybilności elektromagnetycznej EMC określonych w normie NO-06-A200, wszystkie urządzenia i ich podzespoły, na każdym etapie projektowania i produkcji, przechodzą badania w firmowym laboratorium EMC.

Szczegółowe informacje techniczne i produktowe można znaleźć na stronach KATALOGI, dział SYSTEMY ZASILANIA i STEROWANIA