NAJNOWSZE TECHNOLOGIE W PRAKTYCE
tel. +48 71 327 07 00,  fax: +48 71 327 08 00
Copyright © 2012 Radiotechnika Marketing

SYSTEMY KLIMATYZACJI

Radiotechnika Marketing Sp. z o.o. reprezentuje od 2005r. AMETEK Aircontrol Technologies w Polsce. Posiadamy w swojej ofercie systemy klimatyzacji grupowej i indywidualnej do aplikacji wojskowych.

AMETEK Aircontrol Technologies osiągnęła najwyższy poziom wiedzy i zdobyła olbrzymie doświadczenie w dziedzinie systemów klimatyzacji. Pozwala to firmie dostarczać dedykowane rozwiązania zapewniające optymalne warunki pracy załodze pojazdów wojskowych oraz urządzeniom elektronicznym w nich zamontowanym. Systemy zostały dotychczas zaimplementowane w wielu gąsienicowych i kołowych pojazdach wojskowych, samolotach i śmigłowcach, pozwalając na pracę w temperaturach od -46°C do +55°C.

Współczesne pojazdy wojskowe zmuszają załogę do pracy w warunkach stresu (zamknięte pomieszczenie) i w temperaturze  zdecydowanie wyższej niż panująca na zewnątrz. Wysoka temperatura powodowana jest przez ciepło promieniowane do przedziału załogi z przedziału silnika, nagrzewający się od słońca pancerz pojazdu i ciepło wytwarzane przez pracującą elektronikę a wynikające wprost z jej sprawności elektrycznej. W wyniku nagrzewania pojazdu, może być on uznany za niezdatny do użycia nawet w warunkach klimatu panującego w Europie. W celu przeciwdziałania tym negatywnym zjawiskom konieczne jest zastosowanie aktywnego systemu chłodzenia przedziału załogi. Jest to realizowane poprzez montaż systemu klimatyzacji pokładowej. Dobór jego parametrów uzależniony jest od czynników powodujących nagrzewanie pojazdu oraz wymaganej temperatury, jaka ma być zapewniona załodze. Nie jest to zadanie trywialne.

 

Klimatyzacja do KTO Rosomak


Przenośny klimatyzator lotniskowy


Indywidualny system chłodzący dla pilota