Projekty dofinansowane

PROJEKT:Napęd hybrydowy do ultralekkich statków powietrznych z możliwością zastosowania modułów jako range extender i do napędu dronów”
Krótki opis projektuProjekt zakłada przeprowadzenie badań przemysłowych oraz prac rozwojowych, celem opracowania nowatorskiego w skali kraju napędu hybrydowego do ultralekkich statków powietrznych. Innowacyjny napęd hybrydowy będzie się wyróżniać: wysokim momentem obrotowym i mocą przy niskich prędkościach obrotowych, co zostanie osiągnięte poprzez równoległą pracę silnika spalinowego i elektrycznego, wysokim stosunkiem mocy maksymalnej do masy (gęstością mocy), kompaktową konstrukcją, zwiększeniem bezpieczeństwa poprzez zapewnienie pracy redundantnej, pozwalającej na awaryjne lądowanie z wykorzystaniem samego silnika elektrycznego lub samego silnika spalinowego, możliwością wykonywania krótkich lotów posługując się wyłącznie silnikiem elektrycznym, ładując baterie z sieci elektroenergetycznej, zmniejszeniem hałasu w pobliżu lotnisk (statek powietrzny będzie rzadziej korzystał z maksymalnej prędkości obrotowej silnika spalinowego), krótszym dystansem rozbiegu przy starcie statku powietrznego wyposażonego w opracowany napęd, zmniejszeniem średniego zapotrzebowania na paliwo z uwagi na mniejszą masę startową statku powietrznego.
Wartość projektu:8.712.131,63 ZŁ
Wkład funduszy Europejskich:6.441.440,27 ZŁ
Beneficjent:Świątek Sp. z o.o. (Lider Konsorcjum), Radiotechnika Marketing Sp. z o.o. (Konsorcjant)
Okres realizacji:2020-2023
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Rozwoju regionalnego w ramach Programu Inteligentny Rozwój, Działanie 1.1 „Projekty B+R przedsiębiorstw”, Poddziałania 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa”. Projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Szybka Ścieżka.
PROJEKT:Metody i Sposoby Ochrony i Obrony przed Impulsami HPM”
Wartość projektu:87.200.000 ZŁ
Wartość dofinansowania:83.700.000 ZŁ
Beneficjent:Wojskowa Akademia Techniczna (Lider), Politechnika Warszawska, PITRADWAR S.A., Politechnika Wrocławska, Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych, Radiotechnika Marketing Sp. z o.o., Pol-Spec-Tech-Service.
Okres realizacji:2014 - 2021
Projekt pt. „Metody i Sposoby Ochrony i Obrony przed Impulsami HPM” (umowa nr DOB-1-3/1/PS/2014) współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach konkursu nr 1/PS/2014 na realizację projektów w ramach Programu Strategicznego pn.: „Nowe systemy uzbrojenia i obrony w zakresie energii skierowanej”
PROJEKT:Infrastruktura badawcza w zakresie nowych technologii związanych z generatorami do wytwarzania wysokomocowych impulsów promieniowania elektromagnetycznego, anten nadawczych impulsów HPM, HPRF, RFDF, technologii materiałowych związanych z ochroną i obroną, aparatury pomiarowej”
Wartość projektu:67.500.000 ZŁ
Wartość dofinansowania:60.600.000 ZŁ
Beneficjent:Wojskowa Akademia Techniczna (Lider), PITRADWAR S.A., Politechnika Wrocławska, Radiotechnika Marketing Sp. z o.o., Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia.
Okres realizacji:2015 - 2020
Projekt pt. „Infrastruktura badawcza w zakresie nowych technologii związanych z generatorami do wytwarzania wysokomocowych impulsów promieniowania elektromagnetycznego, anten nadawczych impulsów HPM, HPRF, RFDF, technologii materiałowych związanych z ochroną i obroną, aparatury pomiarowej” (umowa nr DOB-1-4/1/PS/2014) współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach konkursu nr 1/PS/2014 na realizację projektów w ramach Programu Strategicznego pn.: „Nowe systemy uzbrojenia i obrony w zakresie energii skierowanej”

Poznaj nasze oferty pracy i zostań częścią naszego zespołu

Dane firmy

Radiotechnika Marketing Sp. z o.o.
ul. Fabryczna 20, Pietrzykowice
55-080 Kąty Wrocławskie

NIP: 898-001-68-23
REGON: 930090316
KRS: 0000081342
Copryright © 2025 Radiotechnika Marketing

Design: Proformat

apartmentenvelopeprinterphone-handset