LATEST TECHNOLOGY IN PRACTICE
tel. +48 71 327 07 00,  fax: +48 71 327 08 00
News
More news...
Copyright © 2012 Radiotechnika Marketing

CABLE TIES

  Image   Image  

Panduit należy do grona największych światowych producentów opasek kablowych. Oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych do zastosowań wewnętrznych lub zewnętrznych, do pracy przy podwyższonej temperaturze lub w innych ekstremalnych warunkach środowiskowych, w tym agresywnych środowiskach chemicznych. Szeroki zakres możliwych zastosowań wynika z różnorodności wykorzystywanych do produkcji tworzyw sztucznych. Podstawowy materiał to nylon 6.6 w wielu odmianach: standardowej, odpornej na wpływy środowiska i promieniowanie UV, stabilizowanej termicznie oraz samogasnącej. Inne tworzywa to elastomer, nylon 12, polipropylen, TEFZEL®, HALAR®, Polyetheretherketone (PEEK), acetal, usieciowany polietylen, czy też nylon 6.6 i polipropylen z opiłkami metalu.

Dostarczane opaski kablowe posiadają atesty niezależnych laboratoriów badawczych U.L. i CSA. Wiele z nich uzyskało certyfikaty wydane przez morskie i lądowe jednostki certyfikujące m. in.: Det Norske Veritas, Lloyd’s Register of Shipping, Germanischer Lloyd, Bureau Veritas, RINA, NRC (Nuclear Regulatory Commision). Wybrany asortyment spełnia wymagania specyfikacji wojskowych wg MIL-S-23190E, Aerospace Standard AS23190 oraz German (VG) Military. Produkty posiadają znak CE. Cały proces projektowania i produkcji wspierają certyfikaty systemów zarządzania jakością zgodne z wymaganiami norm ISO 9001 i QS-9000 oraz systemu zarządzania środowiskowego wg normy ISO 14001.

 

Główne kryterium podziału przebiega według rodzaju wykonania:

  • Pan-Ty™ – standardowe opaski jednoczęściowe
  • Dome-Top™ – opaski z zadziorem metalowym
  • Sta-Strap™ – opaski z ruchomą głowicą
  • In-Line – opaski z głowicą równoległą
  • Tak-Ty™ – opaski typu „rzep”

Wśród tych głównych grup asortymentowych istnieje dalszy podział funkcjonalny, m. in. na opaski rozłączalne, z dodatkowym polem opisowym, z oczkiem do przykręcania, przystosowane do przetykania przez otwór w panelu, opaski z dwoma lub trzema głowicami do jednoczesnego spinania wielu wiązek lub kolorowe opaski z nadrukiem, przeznaczone do rozszywania telekomunikacyjnych kabli wieloparowych.

 

Opaski z tworzywa sztucznego można montować ręcznie lub bardziej wydajnie, za pomocą specjalizowanych narzędzi ręcznych, pneumatycznych lub w pełni automatycznych. Lekka ergonomiczna obudowa przyczynia się do zwiększenia wygody użytkownika, zmniejsza zmęczenie osoby obsługującej i minimalizuje występowanie urazów związanych z powtarzalnością ruchów. Mechanizm naprężania i obcinania umożliwia utrzymywanie stałego, w pełni kontrolowanego poziomu siły naciągu oraz pozwala na szybkie i bezpieczne usuwanie nadmiaru materiału. Wąska końcówka zapewnia łatwy dostęp do miejsc ograniczonych przestrzennie, zapobiega uszkodzeniom przyległych przewodów lub wiązek, a kontrolowany wyrzut obcinanych końcówek eliminuje potrzebę uciążliwego sprzątania miejsca pracy po zakończeniu montażu.

Szczegółowe informacje techniczne i produktowe można znaleźć na stronach KATALOGI, dział AKCESORIA DO WIĄZEK KABLOWYCH

Image   Image   Image
         
Image   Image   Image

OSOBA KONTAKTOWA

Krzysztof Obodziński