LATEST TECHNOLOGY IN PRACTICE
tel. +48 71 327 07 00,  fax: +48 71 327 08 00
News
More news...
Copyright © 2012 Radiotechnika Marketing

CABLE MOUNTS AND GRIPS

  Image   Image  


Uchwyty montażowe stanowią grupę produktów, które w prosty i tani sposób umożliwiają mocowanie i bezpieczne prowadzenie kabli, przewodów oraz osłon i rur chroniących uformowane wiązki kablowe. W zależności od potrzeb i aranżacji, mogą to być mocowania przystosowane do użycia opasek kablowych bądź nie wymagające ich użycia. Uchwyty te, dzięki regulowanym lub stałym wymiarom, umożliwiają bezpośrednie mocowanie kabli i wiązek przewodów.
W celu zapewnienia jednorodności prowadzonego toru montażowego, do produkcji uchwytów – podobnie jak w przypadku opasek – wykorzystuje się przede wszystkim nylon 6.6 w różnych odmianach: standardowej, odpornej na wpływy środowiska i promieniowanie UV, stabilizowanej termicznie oraz samogasnącej. Inne stosowane tworzywa to nylon 12, polipropylen, TEFZEL® i acetal. Autonomiczną grupę stanowią uchwyty wykonane ze stali nierdzewnej i aluminium. Oferowane produkty posiadają atesty niezależnego laboratorium badawczego U.L.

Najwygodniejsze i najbardziej popularne są uchwyty w wersji podklejanej specjalną taśmą dwustronną. Standardowo stosowany przez firmę Panduit klej kauczukowy charakteryzuje zwiększona odporność na wpływ warunków środowiskowych, korozję i tzw. ścinanie. Rodzaj użytego kleju decyduje o możliwości pracy w warunkach wewnętrznych, zewnętrznych lub środowisku o podwyższonej temperaturze pracy. Typowe zastosowania to instalacje w szafach sterujących, dystrybucyjnych, rozdzielniach, maszynach oraz urządzeniach elektrycznych i elektronicznych.
Do instalacji prowadzonych na zewnątrz i mocowanych do chropowatych powierzchni zaleca się stosowanie dwuskładnikowego kleju epoksydowego przygotowywanego samodzielnie przez użytkowne potrzebę uciążliwego sprzątania miejsca pracy po zakończeniu montażu

Znaczącą część oferty stanowią uchwyty przykręcane, nitowane lub montowane na wcisk w otworach płyt czołowych i paneli.

Szczegółowe informacje techniczne i produktowe można znaleźć na stronach KATALOGI, dział AKCESORIA DO WIĄZEK KABLOWYCH

Image   Image   Image
         
Image   Image   Image

OSOBA KONTAKTOWA

Krzysztof Obodziński