LATEST TECHNOLOGY IN PRACTICE
tel. +48 71 327 07 00, fax: +48 71 327 08 00
News
More news...
Copyright © 2012 Radiotechnika Marketing

ACTIVE NETWORK MANAGEMENT

  Image    

 

 

Wielkie firmy, które nie mogą sobie pozwolić na jakiekolwiek przestoje w pracy, wymagają dzisiaj sieci wydajnych, niezawodnych i bezpiecznych. Biorą one pod uwagę jedynie rozwiązania spełniające najwyższe wymagania, obsługujące wysoko zaawansowane aplikacje, budujące infrastrukturę na okres najbliższych kilku lat. Powszechne dążenie do stałego wzrostu obrotów i windowania pozycji firmy na rynku stawia nowe wyzwania również dla systemów zarządzania warstwą fizyczną sieci komputerowej. Wyznacznikiem poziomu organizacyjnego i technologicznego, prezentowanego przez producenta i dostawcę, jest z jednej strony jego stała współpraca z klientami w fazie projektowania, z drugiej zaś zdolność spełnienia wygórowanych potrzeb i wymagań. Takie podejście, zgodne z filozofią działania firmy Panduit, zaowocowało m. in. opracowaniem systemów zarządzania siecią w czasie rzeczywistym.
Nowe możliwości stworzył także opracowany przez IEEE standard 802.3af, który pozwala zasilać urządzenia sieciowe poprzez standardowe okablowanie Ethernet. Zdecydowanie obniża to koszty i ułatwia instalowanie m. in. telefonów IP, punktów dostępowych WLAN oraz sieciowych kamer monitorujących obiekty i pomieszczenia.

Urządzenia systemu DPoE™


Firma Panduit, znana przede wszystkim z doskonałych rozwiązań infrastruktury kablowej, z powodzeniem wprowadziła do swojej oferty także urządzenia typu midspan. Zainstalowane pomiędzy tradycyjnymi przełącznikami, a wymagającymi zasilania urządzeniami końcowymi, umożliwiają pewne i bezpieczne przesyłanie zasilania po łączu danych. Zdecydowanie obniża to koszty instalacji i ułatwia zarządzanie odbiornikami posiadającymi własny adres IP. W proponowanym rozwiązaniu sieć zasilająca ma taką samą architekturę jak sieć LAN.
DPoE™ Power Patch Panels oraz DPoE™ Compact 8 Midspan dostarczają do urządzeń końcowych napięcie 48V z automatycznym wyborem typu połączeń, zgodnie z IEEE 802.3af lub protokołem Cisco Inline Power. Elementy systemu DPoE™ dostarczane są z oprogramowaniem zarządzającym, które uwzględnia zdalną kontrolę mocy dostarczanej do portu, konfigurację oraz dodatkowo dostęp w czasie rzeczywistym do statusu portu i informacji o aktualnym poborze mocy.

 

Podstawowe cechy charakterystyczne i zalety produktów systemu DPoE™:

 • do przesyłania napięcia zasilania i danych wykorzystują jeden i ten sam port
 • zapewniają łatwy sposób monitorowania statusu portu i prowadzenia zasilania
 • do zarządzania wykorzystują standard SNMP V1/V2c/V3
 • umożliwiają nadanie adresu IP statycznego lub z serwera DHCP
 • patch panele dostarczają moc 15.4 W na port
 • midspan dostarcza do 30 W mocy na port
 • zajmują wysokość 1U
 • przystosowane są do montażu w standardowym stojaku lub szafie 19”
 • wydzielają tak mało ciepła, że można je umieszczać bezpośrednio jeden nad drugim
 • umożliwiają samodzielną pracę urządzeń bez zarządzania

Patch panele DPoE™ oferowane są w wersji 12-to lub 24-ro portowej. W zależności od potrzeb i wymagań umożliwiają transmisję danych z prędkością 10/100 MB/s (wersja UTP i STP urządzenia) lub 1 GB/s w specjalnej wersji UTP. Kompaktowy 8-mio portowy midspan DPoE™ jest modularnym urządzeniem gigabitowym, zapewniającym transmisję z prędkością 10/100/1000.

W rozbudowanych instalacjach, które wymagają podłączenia bardzo wielu urządzeń zewnętrznych, dużym problemem staje się zapewnienie odpowiedniej mocy zasilającej. W ramach systemu DPoE™ firma Panduit dostarcza również moduły zasilające o mocy 500W lub 1250W. W sumie można uzyskać od 500 do 3750 W mocy, stosując odpowiednią kombinację modułów montowanych w specjalnych obudowach 19” o wysokości 1U.

 

PanView™ - system zarządzania siecią w czasie rzeczywistym


PanView™ jest systemem czasu rzeczywistego przeznaczonym do zarządzania, kontroli i dokumentacji pracy warstwy fizycznej sieci. Służy także do ochrony transmitowanych danych przed niepowołanym i nieuprawnionym dostępem. Składa się z zarządzalnych paneli, modułów sterujących oraz zaawansowanego oprogramowania zarządzającego całym systemem. Dodatkowe moduły wejścia - wyjścia umożliwiają integrację z innymi systemami zabezpieczającymi i sterującymi w budynku, np. klimatyzacją, systemem alarmowym lub też telewizją przemysłową.
PanView™ okresowo sprawdza i identyfikuje adresy MAC oraz IP stacji roboczych oraz automatycznie odświeża dane zebrane w czasie rzeczywistym. Następnie dostarcza je do administratora wraz z pełną dokumentacją o połączeniach. Administrator z poziomu oprogramowania może sprawdzić aktualną konfigurację sieci, tzn. stan połączeń krosowych w panelach dystrybucyjnych. W przypadku potrzeby rekonfiguracji może on, np. współpracując z pomocnikiem w innym, odległym oddziale firmy, wysłać do panela informację, jakiego przełączenia należy dokonać.

 

Szczegółowe informacje techniczne i produktowe można znaleźć na stronach KATALOGI, dział SIECI KOMPUTEROWE

 

Image   Image   Image
         
Image   Image   Image

OSOBA KONTAKTOWA

Krzysztof Obodziński